Poletna šola za osnovnošolce v Kopru 2019

POLETNA ŠOLA KITAJSKEGA JEZIKA IN KULTURE ZA OSNOVNOŠOLCE

Kdaj: 1.7.2019 – 6.7.2019 od 8:30 – 16:00

Kje: Konfucijeva učilnica Koper UP, Titov trg 4, 6000 Koper

Konfucijeva učilnica Koper Univerze na Primorskem (KUK UP) letos že petič zapovrstjo ponuja osnovnošolcem intenzivno bližnje srečanje s Kitajsko. Letošnje poletje osnovnošolce vabimo kar v našo Konfucijevo učilnico, kjer imamo tudi bogato zbirko knjig, učbenikov, kitajskih tradicionalnih iger, ki jih želimo pobližje predstaviti udeležencem.

Delo bo prilagojeno posameznim starostnim skupinam, v katere bodo tečajniki razvrščeni. Otroci, ki so se s kitajskim jezikom in kulturo srečali že prejšnja leta, bodo svoje znanje nadgrajevali z novimi vsebinami. Prav tako pa se veselimo vseh, ki se nam boste letos prvič pridružili pri raziskovanju kitajske kulture in jezika. Za čim bolj pristen stik s kitajsko kulturo poskrbijo kitajske učiteljice, ki na svojevrsten način učencem približajo svojo kulturo, jezik in običaje. Poleg kitajskih učiteljic bodo za učence skrbeli naši sinologi in uslužbenci Konfucijeve učilnice Koper Univerze na Primorskem.

Učenci bodo deležni:

-          14 ur učenja kitajskega jezika, ki bo vključevalo osnove ali nadaljevalno raven kitajskega pogovornega jezika in pismenk in prepevanje kitajskih pesmi,

-          8 ur spoznavanja kitajske kulture s predavanji o več temah: glineni vojščaki, Veliki kitajski zid, Prepovedano mesto in Nebeški tempelj, puščava Gobi in Takla Makan, kitajsko slikarstvo in kaligrafija,  mitološke in prave živali (panda, zmaj, opica),

-          8 ur spoznavanja kitajske kulture skozi delavnice praktične izdelave tradicionalnih izdelkov: maske, kaligrafija, slikanje, rezanke, zgibanke iz papirja,

-          spoznavanje kitajske kulture preko kitajskih risank in filmov.

Predviden urnik:

8:30 - 9:00      taiji