Poletna šola kitajskega jezika in kulture 2018

POLETNA ŠOLA KITAJSKEGA JEZIKA IN KULTURE

NA DEBELEM RTIČU

Konfucijeva učilnica Koper Univerze na Primorskem (KUK UP) letos že četrtič zapovrstjo ponuja osnovnošolcem intenzivno bližnje srečanje s Kitajsko. V poletni šoli ob morju, sredi čudovitega parka na Debelem rtiču, bomo radoznale mlade nadobudneže na zanimiv, igriv in ustvarjalen način uvedli v kitajski jezik in kulturo. Hkrati se bodo lahko sprostili v počitniškem vzdušju ob morju, polnim prijetnih doživetij in novih poznanstev. Učenci bodo deležni:

- 14 ur učenja kitajskega jezika, ki bo vključevalo osnove ali nadaljevalno raven kitajskega pogovornega jezika in pismenk in prepevanje kitajskih pesmi,

- 8 ur spoznavanja kitajske kulture s predavanji o več temah: glineni vojščaki, Veliki kitajski zid, Prepovedano mesto in Nebeški tempelj, puščava Gobi in Takla Makan, kitajsko slikarstvo in kaligrafija,  mitološke in prave živali (panda, zmaj, opica),

- 8 ur spoznavanja kitajske kulture skozi delavnice praktične izdelave tradicionalnih izdelkov: maske, kaligrafija, slikanje, rezanke, zgibanke iz papirja,

- športnih aktivnosti, kot so plavanje, vadba Taijija, igre z žogo,

- spoznavanja kitajske kulture preko kitajskih risank in filmov.

Delo bo prilagojeno posameznim starostnim skupinam, v katere bodo tečajniki razvrščeni. Za učence bodo skrbele kitajske vzgojiteljice, naši sinologi in uslužbenci Konfucijeve učilnice Koper Univerze na Primorskem.

Kdaj: od nedelje, 1. julija 2018, do sobote, 7. julija 2018.

Kje: Mladinsko zdravilišče in letovišče RKS Debeli rtič, Jadranska cesta 73, 6280 Ankaran

Programa in starostne skupine:

PROGRAM 1: Poletna šola brez nastanitve z vključeno prehrano (kosilo in 2 malici)

1. skupina: 7 – 9 let starosti
  2. skupina: 10 – 12 let starosti
  3. skupina  13 – 15 let starosti

Otroke lahko pripeljete med 8:00 in 8:30 in jih popoldne prevzamete ob 18:00. Po 8. uri nas lahko kontaktirate na telefonsko številko 031 381 788. Zbirno mesto: Hotel Arija.

Otroke lahko prijavite tudi za avtobusni prevoz, ki ga organizira KUK UP.

PROGRAM 2: Poletna šola z nastanitvijo in polnim penzionom (5 obrokov)

2. skupina: 10 – 12 let starosti

3. skupina  13 – 15 let starosti

Otroke pripeljete v nedeljo, 1. julija, do 12.30 (kosilo je všteto v ceno), in jih v soboto, 7. julija, odpeljete do 12.30 (kosilo ni všteto v ceno, KUK UP pa bo vsem udeležencem in staršem ponudila pokušino kitajskih jedi ). Zbirno mesto: Hotel Arija.

Predznanje kitajskega jezika ni predpogoj za udeležbo na poletni šoli.

Dnevni program aktivnosti poletne šole:

7:00 – 7:30                 Vstajanje*

7:30 – 8:30                 Zajtrk*

8:30 – 9:00                 Vadenje Taijija

9:00 – 10:00               Učenje kitajščine

10:00 – 10:30              Učenje kitajske pesmice

10:30 – 11:00              Malica

11:00 – 12:30              Spoznavanje kitajske kulture

12:30 – 13:00              Kosilo

13:00 – 14:30              Počitek

14:30 – 15.45              Delavnica praktičnih veščin (kaligrafija, rezanke, slikanje)

15.45 – 16:00              Utrjevanje kitajščine

16:00 – 17:00              Popoldanska malica

17:00 – 18:00              Plavanje, aktivnosti na plaži

18:30 – 19:30              Večerja*

19:30 – 21:30              Kitajska risanka ali film*

21:30                          Spanje*

• Aktivnosti označene z zvezdico nudimo le tečajnikom, ki se odločijo za celotedensko bivanje v Mladinskem zdravilišču in letovišču RKS Debeli rtič.

Pridržujemo si pravico do sprememb aktivnosti v programu.

Zadnji dan vas bodo tečajniki ob 11. uri razveselili z nastopom in predstavili pridobljeno znanje.

Vsi učenci bodo prejeli tudi brezplačen spominski video posnetek, saj bomo najzanimivejše aktivnosti poletne šole posneli s kamero.

Cena in način plačila:

Drugi ali tretji otrok iz iste družine ima/ta 10% popust na ceno kotizacije.

Polna cena znaša 164,50 € + 35 € za avtobusni prevoz do Debelega rtiča.

PROGRAM 2: Poletna šola z nastanitvijo in polnim penzionom (5 obrokov)

Polna cena znaša 350 €.

Prijave in informacije

Osebno: Če ste se odločili, da nam boste zaupali svojega otroka, se lahko oglasite v Konfucijevi učilnici Koper Univerze na Primorskem, od ponedeljka do petka, med 9h in 14h, kjer bomo skupaj izpolnili prijavnico in se pogovorili o morebitnih vprašanjih.

Po pošti: Izpolnjeno in podpisano prijavnico lahko pošljete na naslov Konfucijeva učilnica Koper Univerze na Primorskem, Titov trg 4, 6000 Koper

Po elektronski pošti: Izpolnjeno in podpisano prijavnico v PDF formatu pošljite na kuk_up@upr.si.

Prijave zbiramo do 15. 6. 2018.

Za vse dodatne informacije in pojasnila smo vam na voljo v Konfucijevi učilnici Koper Univerze na Primorskem od ponedeljka do petka, med 9h in 14h na telefonski številki +386 (0)5 611 76 68 ali +386 (0)31 381 788.

Naj bodo počitnice vašega otroka tokrat nekaj posebnega.

Dobrodošli! Huanying! 欢迎

P.S. Prosimo, da ob pripravljanju otroka na poletno šolo natančno pregledate seznam stvari, ki jih bo otrok potreboval med poletno šolo.